Šiandiena Panevėžyje buvo įžiebta Kalėdinė miesto eglė. Laisvės aikštė pulsavo gera nuotaika. Galima sakyti, kad Kalėdinis 'karavanas' jau pajudėjo ir daugumje namų. Savaitgalį prasideda [...]
Šiandiena Panevėžyje buvo įžiebta Kalėdinė miesto eglė. Laisvės aikštė pulsavo gera nuotaika. Galima sakyti, kad Kalėdinis 'karavanas' jau pajudėjo ir daugumje namų. Savaitgalį prasideda adventas, o skaičiavimas jau ryt. Šiais metai mes nepuošime savo Kalėdinės eglutės, nes šventės bus tiesiog kitur. Tačiau Kalėdinės rogutės, apie kurias ir šis straipnis, pas mus namie atsirado jau prieš tris žiemas. Vis norėjau pagaminti savąsias su būtent užlenktais galais, nenaudoti plastmasės ir, kad sulūžus ramia dūšia galėsi išmesti. Aš ne tik jas kabinu ant eglutės, bet ir dovanoju. Uždedu kokią smulkmenėlę, dažniausiai saldžią ir su šypsena išdalinu bendradarbiams ar fainai kaimynei.
Pirmiausia, kas rūpinasi gamta ir mėgsta zero waste gyvenimo būdą, tai siūlau suvalgytų ledų pagaliukus tiesiog kaupti. Kam tai per sudėtinga, visada galima užsisakyti internetu. Yra ir natūralaus medžio ir dažytų. Aš jų turėjau nuo seno, nes kartas nuo karto su dukra gamindavome naminius ledus.
Vienai rogutei pagaminti reikia:
- penkių ledų pagaliukų
- vandens
- karštų klijų
- vidutinio dydžio žvakės (cilindro formos, 7 cm. diametr.)
- ilgos plokščios juostelės (tinka ir atraižos, kaspinai, virvutės)
- skylamušio odai
- virvutės dekoracijos pakabinimui
Kad rogutės kojelės būtų riestos, jas reikia išmirkyti vandenyje bent parą. Taip jos 'pasiduos' lenkimui. Ne visi pagaliukai 'atlaiko' darbo krūvį. Kai kurie lenkiant lūžta arba susisuka į netaisyklingą formą. Tad išmirkyti rekomenduoju keletu pagaliukų daugiau.
Nedažytus nuo dažytų patarčiau atskirti, kad neįgautų svetimos spalvos. Užmerkti pagaliukai pakyla į paviršių, tad būtinai paspauskite juos kokiu sunkiu daiktu. Po mažiausiai paros galima pradėti lenkti kojeles. Reikia pasiruošti ilgą virvutę/kaspiną/atraižas, kad vyniojant lazdelę aplink žvakę nepritrūktų. Vienas lazdeles rišau kaspinu, kitas su surištomis atraižomis. Svarbu, kad tas vyniojamas kaspinas būtų nors kažkiek platesnis už medinę ledų lazdelę. Kitaip lazdelė 'pabėgs'.
Kaip sulenkti lazdeles? Kairėje rankoje laikant žvakę, o nykščiu prispaudus vieną lazdelę ir kaspino pradžią - dešine ranka pradėkite vynioti kaspiną toliau aplink lazdelę ir žvakę. Tuo pačiu patempdami, kad lazdelės šiek tiek užsiriestų (žiūrėkite nuotrauką apačioje). Pabaigus gerai užriškite mazgą kad neišsivyniotų. Taip ant vienos žvakės (10 cm. aukščio) laisvai užsuksite dvi lazdeles.
Kai lazdelės visos užriestos, jos turi natūraliai išdžiūti. Tai užima panašiai iki paros. Užriestų lazdelių galus reikia perkirpti skylamušiu odai. Taip bus kur perverti juostelę ornamento pakabinimui. Vėliau likusias keturias lazdeles reikia perkirpti pusiau ir užapvalinti kampus. Belieka suklijuoti karštais klijais. Rogutės viršų galima klijuoti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.
Manau, kad išeitų puikios vaikų Kalėdinio žaisliuko dirbtuvės. Į šį projektą įsitraukė ir Kotryna. Ji pati suklijavo, nudažė ir išdekoravo lipdukais savo rogutes.
Kai prieš du metus puošėme natūralią eglutę, aš ją visą išpuošiau nedažytomis rogutėmis, apvaliais medžio gabaliukais, konkorėžiais ir džiovintais apelsino gabaliukais. Atrodė tokia natūraliai graži ir be jokio blizgučio 💚
xoxo Akvile
30 November 2018
.
.
No comments
Post a Comment